Πιστεύω στον Χριστό σημαίνει Τον εμπιστεύομαι σε όλα. Δεν αλλοιώνω, ούτε ένα γιώτα, ούτε μία κεραία, από τη διδασκαλία Του και από τις εντολές Του! Διαφορετικά γίνομαι αιρετικός! Κι ο αιρετικός είναι έξω από τη σωστική Κιβωτό. Θα τον πνίξη ο κατακλυσμός.
Γέροντας Γερμανός Σταυροβουνιώτης
![germstavr2](http://pemptousia-2.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2014/09/germstavr2.jpg)
www.pemptousia.gr
Γέροντας Γερμανός Σταυροβουνιώτης
![germstavr2](http://pemptousia-2.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2014/09/germstavr2.jpg)
www.pemptousia.gr
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου